Vyhlášení pověřence roku 2022

10.1.2023

Vyhlášení pověřence roku 2022

Český Spolek pro ochranu osobních údajů a slovenský Spolok pre ochranu osobných údajov letos již popáté udělí ocenění pro nejlepšího pověřence pro ochranu osobních údajů roku. Ocenění je udělováno pověřencům, kteří nejenom že ve svých organizacích přispívají k řádnému, spravedlivému a transparentnímu zpracování osobních údajů, ale také se účastní odborné diskuse, dělí se o své zkušenosti a přispívají ke zvyšování úrovně ochrany údajů a ochrany soukromí v České republice či na Slovensku.

Nejlepší pověřenci loňského roku 2021 byli vyhlášení na slavnostnímvečeru, který se paralelně konal 26. května 2021 v Praze iv Bratislavě.

V České republice byl oceněn Radek Knop, pověřenec pro ochranu osobních údajů Fakultní nemocnice v Motole, a Petr Brázda, pověřenec skupiny ČEZ. Slovenským pověřencem roku se stal Ing. Martin Pilka, MBA,pověřenec pro ochranu osobních údajů společnosti Hyundai AutoEver Europe.

Porota české části ocenění udělila i cenu za mimořádný přínos v oblasti zpracování osobních údajů. Tu získal pan Jaroslav Hora, pověřenec pro ochranu osobních údajů Českého statistického úřadu. Oceněn bylzejména za svůj podíl na zajištění ochrany osobních údajů při Sčítán ílidu, domů a bytů 2021.

Záštitu nad konáním pověřence roku 2022 převzal Mgr. Jiří Kaucký,předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Stáhnout PDF

Další aktuality

23.5.2024

Známe nejlepší Pověřence roku 2023!

Přečíst

12.3.2024

Online konference „Call for GDPR update?“

Přečíst

9.2.2024

Hledáme nejlepšího pověřence pro ochranu osobních údajů. Neznáte ho náhodou?

Přečíst
Všechny články