Zpět na hlavní stranu

Google opět musí vysvětlovat

Google opět musí vysvětlovat

 

Americký kongresový výbor požadoval od šéfa Google odpovědi ohledně skrytých mikrofonů v zařízeních Nest 

Senátorský výbor pro obchod, vědu a dopravu, který předsedá americkému spotřebitelskému soukromí a technologiím, uvedl, že i když společnost Google nepoužila informace z dříve nezveřejněného mikrofonu Nest Guard nebo byla ve výchozím nastavení vypnuta, stále existuje riziko, že hackeři ji mohli aktivovat k nezákonnému zaznamenávání informací bez vědomí majitelů.


Společnost Google čelila silné kritice, když se ukázalo, že neinformovala o nahrávacím zařízení v bezpečnostním systému, který je na trhu od roku 2017.

Přišlo se na to až tehdy, když Gooogle oznámil, že aktualizace softwaru umožní uživatelům aktivovat reproduktory pomocí vlastního hlasového asistenta společnosti Google. Technologický gigant řekl, že ona „chyba“ znamenala, že mikrofon nebyl zařazen do technologických specifikací na internetu.

Hlídka Nest Guard byla navržena tak, aby fungovala jako alarm, klávesnice a snímač pohybu. Je součástí řady Nest Secure v ceně 399 dolarů, která v loňském roce vstoupila na americký trh. Očekává se, že se bude prodávat i v Evropě, ale datum ještě není potvrzeno.

Výbor zaslal generálnímu řediteli Google Sundar Pichaiovi v úterý dopis, ve kterém žádá o to, aby poslal někoho, kdo je s tou věcí obeznámen, potkat se se senátory a to nejpozději do 29. března a vysvětlil, co vedlo společnost k tomu, že zapomněla zapsat skrytou funkci tak dlouho zmínit.