Zpět na hlavní stranu

Výsledky ocenění Pověřenec roku 2019

Známe Pověřence roku 2019!

 

 

Spolek pro ochranu osobních údajů a slovenský Spolok pre ochranu osobných údajov zveřejnili výsledky ocenění Pověřenec pro ochranu osobních údajů roku 2019. V České republice zvítězili Jindřich Kalíšek, pověřenec ve skupině KKCG, za soukromý sektor a Jitka Pišl Drábková, pověřenkyně ve státním podniku Česká pošta, za veřejný sektor.

Letos poprvé byl  slovenským Spolkom pre ochranu osobných údajov vyhlášen nejlepší pověřenec pro ochranu osobních údajů ve Slovenské republice, kterým se stal Ján Golais.

Všem oceněným a vítězům v jednotlivých kategoriích gratulujeme!

Záštitu nad tímto ročníkem ocenění Pověřenec pro ochranu osobních údajů roku převzal Ing. Marek Rojíček, Ph.D., předseda Českého statistického úřadu, který k akci uvedl: „Velmi mě těší, že jsem mohl převzít záštitu nad touto akcí, protože pro Český statistický úřad byla důvěrnost jemu svěřených dat vždy prioritou. Ochranu osobních údajů považuji za mimořádně důležitou oblast, která bude s rostoucí mírou digitalizace občanů, firem i veřejné správy nabývat ve společnosti na významu.

 

Velmi oceňuji, že tato soutěž již pravidelně přispívá k popularizaci ochrany osobních údajů v různých oblastech zpracování dat, v letošním roce navíc v rozměru přeshraničním, který je pro moderní ochranu údajů ve společném evropském prostoru přirozený a důležitý. Rozumná a vhodná ochrana osobních údajů v moderním a velmi dynamickém prostředí technologií je mnohdy náročný úkol a permanentní závazek, vyznamenaným proto nejen srdečně gratuluji, ale také jim přeji hodně sil a nápadů, aby oceněnou dobrou praxi zachovali i do budoucna.” uvedl Josef Prokeš, místopředseda Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Partnerem akce je společnost Wolters Kluwer.

Spolek obdržel téměř 60 nominací pověřenců pro ochranu osobních údajů v České republice.

V soukromém sektoru byli odbornou porotou jako finalisté oceněni:

  • Jindřich Kalíšek, advokát a pověřenec pro ochranu osobních údajů ve skupině KKCG, která zahrnuje mj. společnosti SAZKA Group či MND a.s. (Moravské naftové doly). Jindřich Kalíšek byl vybrán jako Pověřenec pro ochranu osobních údajů roku 2019 pro soukromý sektor.
  • Lenka Ernestová, pověřenkyně pro ochranu osobních údajů ve společnosti Seznam.cz, a.s.
  • Richard Otevřel, advokát a statuární ředitel společnosti FairData Professionals a.s., která zajišťuje externí poskytování služby pověřence pro ochranu osobních údajů

Ve veřejném sektoru bylo celkové umístění oceněných finalistů následující:

  • Jitka Pišl Drábková, pověřenkyně pro ochranu osobních údajů ve společnosti Česká pošta, s.p., která byla oceněna jako Pověřenec pro ochranu osobních údajů roku 2019 pro veřejný sektor
  • Lenka Grygarová, pověřenkyně pro ochranu osobních údajů města Brandýs nad Labem–Stará Boleslav
  • Zuzana Ondrůjová, pověřenkyně pro ochranu osobních údajů Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

Tiskovou zprávu k výsledkům ocenění naleznete zde.