Zpět na hlavní stranu

Bitcoinové šílenství – seminář

Bitcoinové šílenství – seminář

 

Ve čtvrtek 4.3.2021 od 16:00 zveme naše členy k účasti na online semináři zaměřeném na aspekty ochrany osobních údajů ve vztahu k užívání kryptoměn. Hodnota nejznámější kryptoměny trhá rekordy a zaplňuje stránky médií po celém světě. O existenci bitcoinu proto vedle zkušených finančníků začínají mít povědomí také úplní laici napříč celou společností. Obě skupiny mají jedno společné – hledají alternativní způsoby k uložení finančních prostředků ohrožených znehodnocením v souvislosti s přetrvávající pandemií. Uvědomují si ale investoři všechna rizika spojená s fungováním tohoto fenoménu?

 

Online debatu pořádá Institut pro politiku a společnost a pro členy našeho spolku a další zájemce o uvedenou problematiku je účast bezplatná.

 

Co se v průběhu semináře můžete dozvědět?

Proč bitcoin vznikl? Kdo za ním stojí? Nafukuje se nebezpečná bublina? Je rozumné do bitcoinu investovat? Co je to blockchain? Opravdu je celý systém bezpečný a neprolomitelný? Je nebezpečný pro fungování národních ekonomik? Je potřeba ho regulovat? Proč je k jeho těžení potřebné spotřebovat velké objemy elektrické energie? Nemůže tento fakt ohrozit jeho další růst? Bude jeho hodnota růst do nekonečna?

 

Potvrzení řečníci:

  • Maria Staszkiewicz, výkonná ředitelka České fintech asociace
  • Lukáš Kovanda, hlavní ekonom, Trinity Bank
  • Josef Tětek, kryptoanalytik, TopMonks
  • Jakub Jedlinský, expert na kryptoměny, Altlift; Blockchain Republic
  • Karel Wolf, expert na kryptoměny, Lupa.cz

 

Moderátorem diskuze bude Petr Netolický z Blockchain Republic.

 

ONLINE DEBATA SE USKUTEČNÍ VE DNES OD 16:00 a link na připojení je ZDE!